ENG TUR

Belgesel projeleri eğitmenler eşliğinde tartışılıyor

ATÖLYE:
BELGESEL PROJE GELİŞTİRME ATÖLYESİ
27 Haziran 2010, 10:30 - 18:00
Mithat Alam Film Merkezi, Boğaziçi Üniversitesi

Belgesel projelerinin gelişimine katkı sağlamak ve yeni işbirlikleri kurmak üzere belgesel ile ilgilenen kişi ve kurumları  bir araya getirmeyi amaçlayan DOCUMENTARIST, docİstanbul Belgesel Araştırmaları Merkezi ve Mithat Alam Film Merkezi işbirliği ile bir Belgesel Proje Geliştirme Atölyesi düzenliyor.

Atölye ile, henüz gelişme aşamasındaki belgesel projelerinin, bu alanda ilgili ve deneyimli kişilerle paylaşılması, yapıcı eleştiri ve yönlendirmeler ışığında geliştirilmesi, ve yeni projeler için açılım sağlaması adına, ülkemizde sık gerçekleşmeyen bir ortam oluşturulması hedefleniyor. Etkinlik, seçilen projelerin yanı sıra, belgesel sinema ve film yapımcılığı konusunda deneyimli isimlerin, medya kuruluşlarından temsilcilerin ve konuyla ilgilenen diğer izleyicilerin katılımıyla gerçekleşecek.

Atölye kapsamında; seçilen üç belgesel projesi için, 10 dakikalık proje sunumlarının ardından her proje üzerine görüşlerin paylaşıldığı ve yapım olanaklarının tartışıldığı oturumlar düzenlenecek. Oturumlar, Can Candan, Berke Baş ve Elif Ergezen’in koçluğu ve moderatörlüğünde gerçekleşecek.

DOCUMENTARIST Belgesel Proje Geliştirme Atölyesi’nde sunulacak projelerin henüz gelişme aşamasında olması gerekmektedir. Başvuru için, aşağıdaki linkten indireceğiniz başvuru formunu, sinopsis, akış, yönetmen yaklaşımı, proje sahibinin özgeçmiş ve filmografisi, proje takvimi, teknik ekip ve varsa filmin görsellerini içeren bir proje dosyası ile birlikte info [at] documentar-ist.org adresine göndermeniz gerekmektedir. (Lütfen ‘konu’ bölümünde ‘Belgesel Geliştirme Atölyesi Başvurusu’ olduğunu belirtiniz.)
Son başvuru tarihi: 18 Haziran 2010
Seçilen projeler 21 Haziran 2010 Pazartesi günü açıklanacaktır.
Sorularınız için: info [at] documentar-ist.org

Başvuru formunu indirmek için tıklayınız.

Yerimiz kısıtlı olduğu için Atölyeye izleyici olarak katılmak isteyenler Mithat Alam Film Merkezi'nden rezervasyon yaptırabilirler: mafm@boun.edu.tr (lütfen konu kısmına Belgesel Geliştirme Atölyesi yazın) Tel: 0 212 287 70 76 (09.00-17.00 arası). Katılım ücretsizdir.

işbirliğiyle.