ENG TUR

 


Hakkımızda

DOCUMENTARİST, bir grup bağımsız belgeselcinin inisiyatifiyle Avrasya Sanat Kolektifi (ASK) çatısı altında gerçekleştirilen genç bir etkinliktir. Belgeselin, sosyal bir sorumluluk alanı olduğu kadar sinemasal bir yaratım aracı olduğuna inanan, dünyanın her köşesinde benzer bir kaygıyla hareket eden belgeselcilerin işlerini merak eden ve bu ürünleri Türkiye'deki belgesel meraklılarıyla da paylaşmak isteyen bir grubuz.

Avrasya Sanat Kolektifi (ASK), kültürel araştırmalar, sanat alanında eğitim çalışmaları, festivaller ve çağdaş sanat etkinlikleri düzenlemek üzere kurulmuş, kültürlerarası ve disiplinlerarası platformlar yaratmayı amaçlayan bir sivil toplum örgütüdür. ASK, DOCUMENTARIST'ten önce belgesel ağırlıklı programıyla Bodrum Film Festivali’ni genç sinemacıların ilgi odağı haline getirmiş, bugüne kadar dünyanın pek çok ülkesinden sinemacıları ağırlayarak onları seyirciyle ve yerel belgeselcilerle bir araya getirmiştir.

Fotoğraftakiler (soldan sağa): Mehmet Zubaroğlu, İbrahim Sönmez, Necati Sönmez, Duygu Eruçman, Mustafa Ergin, Emel Çelebi, Lisya Yafet, İmre Balanlı, Nihan Katipoğlu, Nil Perçinler.
Fotografta olmayanlar: Esra Bakkalbaşıoğlu, Eleni Varmazi, Nadi Güler, Tijen Savaşkan, Hatice Caner, Aslı Atasoy, A. Tarık Çakır, Asena Günal, Vahit Tuna, Ayşe Bozkurt, Şaban Dayanan, Oylum Bülbül, Özlem Sarıyıldız, Özlem Günhan, Nagehan Uskan, Şakir Aslan, Zeycan Sarıhacıoğlu, Çiğdem Çidamlı, Duygu Doğan, M. Emin Coşkun, çevirmenlerimiz, launcher'larımız ve tüm diğer gönüllüler...