TUR
Biz kimiz?
DOCUMENTARİST, bir grup bağımsız belgeselcinin inisiyatifiyle Avrasya Sanat Kolektifi çatısı altında gerçekleştirilen genç bir etkinliktir. Belgeselin, sosyal bir sorumluluk alanı olduğu kadar sinemasal bir yaratım aracı olduğuna inanan, dünyanın her köşesinde benzer bir kaygıyla hareket eden belgeselcilerin işlerini merak eden ve bu ürünleri Türkiye'deki belgesel meraklılarıyla da paylaşmak isteyen bir grubuz.

Avrasya Sanat Kolektifi (ASK), kültürel araştırmalar, sanat alanında eğitim çalışmaları, festivaller ve çağdaş sanat etkinlikleri düzenlemek üzere kurulmuş, kültürlerarası ve disiplinlerarası platformlar yaratmayı amaçlayan bir sivil toplum örgütüdür.

ASK, son 5 yıldır Bodrum Belediyesi’nin himayesi altında Bodrum Film Fesitvali’nin program ve organizasyonunu yapmaktadır. Belgesel ağırlıklı programıyla Bodrum Film Festivali’ni genç sinemacıların ilgi odağı haline gelmiş, bugüne kadar dünyanın pek çok ülkesinden sinemacıları ağırlayarak onları seyirciyle ve yerel belgeselcilerle bir araya getirmiştir.

It's Me
It's Me

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Copyright © ZeZe